تهویه ناکافی و خطر بیماری‌ها

0
347
تهویه ناکافی و خطر بیماری‌ها

کشیدن پرده‌های کرکره‌ای و یا بازگشایی پرده‌ها در صبح‌های سرد زمستانی و مشاهده مقادیر بالایی از رطوبت چگالشی منجر به شگفتی شما خواهد گردید; رطوبت مذکور در طول شب و از طریق چگالش بخار آب در پشت پرده‌ها و کرکره‌ها انباشته می‌گردد. مسلماً انباشتگی رطوبت و رشد کپک‌های سیاه در اطراف پنجره‌ها، اخبار خوبی برای شما در زمان استراحت شبانه نخواهد بود. همچنین بروز تنگی نفس دوباره شما نیز منجر به نگرانی شما خواهد گردید. فرایند تهویه مهمترین روش رفع رطوبت از اتاق‌خواب شما می‌باشد، ولی واقعاً کسی وجود دارد که در اواسط ژوئیه و در شبی با دماهای خارجی حدود صفر درجه‌ای پنجره‌های منزل خود را باز نگاه دارد؟

در موارد مراجعه‌های مکرر، هزینه بر و زمان‌بر شما به پزشکان حرفه‌ای برای درمان بیماری‌های تنفسی و آلرژی‌های زمستانی و بهاری، زمان سرمایه‌گذاری برای خریداری یک «سامانه تهویه خانگی» برای رفع دائمی بیماری‌های مذکور فرا رسیده است. ازطریق بهبود کیفی هوای داخلی، تفاوت آشکاری در شرایط سلامتی تمامی ساکنین منزل شما مشاهده خواهد گردید.

در ادامه متن مذکور داده‌های بیشتری ارائه می‌گردند. زیرا داده‌های متون قبلی داده‌های عمومی اندکی را به شما ارائه داده‌اند:

ü      رطوبت متوسط تولیدی روزانه منازل در حدود ۳۰ لیتر می‌باشد. آیا رطوبت منزل شما بیش از مقدار متوسط مذکور است؟

ü      ۴۶ درصد از منازل نیوزیلند متحمل زیان‌های ناشی از چگالش می‌شوند.

ü      ۳۵ درصد از منازل نیوزیلند حاوی کپک‌های قابل‌روئیتی می‌باشند.

یک نفر از هر شش نیوزیلندی دارای بیماری‌های تنفسی می‌باشد; که ۷۰۰۰۰۰ نفر از مردم نیوزیلند را در بر می‌گیرد و سومین علل مرگ نیوزیلندی‌ها می‌باشد! هزینه بیماری‌های تنفسی مذکور رقمی بالغ بر ۵/۵ میلیون دلار در سال می‌باشد; هزینه‌های مذکور شامل هزینه‌های بیمارستانی، معاینه‌های پزشکی، سوبسیدهای دارویی و هزینه‌های پژوهشی می‌باشد. هیچ اشتباهی وجود ندارد … مردم و منازل نیوزیلند دچار مشکلات چگالشی، کپک‌ها و قارچ‌ها هستند.

بیماری‌های پوستی نظیر اگزما، پسوریازیس و آماس پوستی در ماه‌های سردتر و با شیوع کپک‌ها، رطوبت و دماهای بالای داخلی زمستانی (برای مثال، زندگی در منازل و فروشگاه‌های بسیار گرم پیش از ورود به فضای یخ‌زده زمستانی خارجی) گسترش می‌یابند. بیماری‌های پوستی مذکور منجر به خارش و سوزش پوستی و بروز عفونت می‌گردند. بیماری‌های مذکور به هیچ‌وجه زیبا نیستند!

سموم خروجی از کپک‌های سیاه منجر به علائم بیماری‌هایی نظیر موارد ذیل می‌گردند:

ü      مشکلات تنفسی

ü      آماس (التهاب) پوستی

ü      سوزش غشاء‌های مخاطی

ü      صدمه به اندام‌های داخلی

ü      اختلال روانی

ü      خستگی و احساس تهوع

ü      خنثی‌سازی سامانه ایمنی

به دلیل قابلیت سامانه تهویه i-vent® در رفع رطوبت‌های چگالشی و تخلیه هوای مرطوب و آلوده، اتاق‌های منزل شما به سرعت تا حدود ۴ درجه گرم‌تر می‌شوند. رشد و تکثیر میکروب‌ها مستلزم وجود هوای راکد می‌باشد و میکروب‌ها قادر به ادامه فعالیت و تکثیر در اتاق‌های غیر تهویه‌ای راکد برای مدت حداکثری ۳ روزه می‌باشند. از طریق کاربرد سامانه تهویه مذکور، هوا در هر بازه زمانی ۲۰ دقیقه‌ای تعویض می‌گردد و در نتیجه زمانی برای تکثیر کپک‌ها، قارچ‌ها و بروز چگالش باقی نمی‌ماند. همچنین سامانه مذکور در کاهش فعالیت‌های کرم‌های غباری نیز موثر می‌باشد.

از طریق کاربرد فناوری® i-vent و طراحی هوشمندانه بادزن بی‌صدای سامانه مذکور، از صدای نامطلوب سامانه‌های تهویه دیگر در امان خواهید بود. شرکت ما تنها با برندهای معتبر و متخصصی در حوزه تهویه خانگی کار می‌کند و از فناوری‌های فوق ‌کارا استفاده می‌کند.

هزینه‌های آتی عملیاتی راه‌اندازی سامانه تهویه خانگی چه میزان می‌باشد؟

آیا اطلاع از هزینه‌های عملیاتی پایین‌تر سامانه‌های مذکور از یک لامپ ۱۰۰ واتی شما را شگفت‌زده خواهد نمود؟ بازده انرژی در زمان کنونی به‌دلیل افزایش روزافزون هزینه‌های الکتریسیته از اهمیت بالاتری برخوردار می‌باشد. در شرایط تمایل به گرمایش منزل خود از طریق منابع کارآی دیگر، با یکی از متخصصان تهویه خانگی ما در مورد بهترین گزینه منطبق با بودجه، تعداد خانوار و علایق شخصی‌تان گفتگو نمایید.

پس از نصب یک سامانه تهویه خانگی، تفکر اندکی در زمینه پی‌آمدهای ناشی از آن انجام می‌گیرد و در واقع چنین مراحلی رخ می‌دهند: فکر، نصب، فراموشی، لذت!

سامانه تهویه مطبوع شرکت ما نیازمد نگهداری ویژه‌ای نمی‌باشد و تنها مستلزم تعویض هرساله فیلتر هوا است، فرایند تعویض فیلتر هوا نیز توسط کارکنان شرکت ما و یا از طریق خریداری و جایگزینی شما اجرا می‌گردد.

در طول تابستان داغ چه رخ می‌دهد؟

در شب‌های مرطوب تابستانی، تخت‌خواب شما به مکانی برای جابجایی، چرخش، کشش و پس‌زنی پتو و تکرار موارد مذکور در طول خواب شبانگاهی تبدیل می‌گردد و پس از بیداری، خستگی ناشی از شب قبل و بدخوابی ناشی از آن در بدن شما باقی می‌ماند. از طریق نصب «کیت تابستانی i-vent®» در پشت‌بام منزل، هوای خارجی به درون منزل شما وارد می‌گردد. ورود هوای خارجی به‌غیر از تأمین هوای پالوده تمیز داخلی، دمای ثابتی را در آغاز و هنگام خواب برقرار می‌سازد و خواب راحت‌تری را برای شما به همراه دارد.

مشابه بیمه‌‌نامه خودرو برای آرامش خاطر در حین رانندگی، تخت‌خواب راحت شما نیز در کیفیت خواب شما پس از یک روز کاری طولانی تاثیرگذار می‌باشد. آیا تمامی موارد مذکور سرمایه‌گذاری‌هایی برای رفاه بیشتر هستند؟ و آیا منزل راحت‌تر و سلامت‌تر منجر به رهایی از بیماری‌ها نمی‌گردد و گامی در راستای سلامتی دائمی نمی‌باشد؟

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید