سه دلیل بنیادی برای لزوم تهویه زیرکفی

0
526
تهویه مطبوع-تهویه-مطبوع

تهویه زیرکفی هرگز موضوعی خنده‌دار نمی‌باشد

در هنگام ورود فردی به منزل شما و ارائه نظری در زمینه لزوم سرمایه‌گذاری و یا بررسی اجرای تهویه مطبوع زیرکفی، زمان اجرای اقداماتی برای تهویه زیرکفی منزل شما فرا رسیده است. درصورت هرگونه تلاشی برای تفره از هزینه‌های اجرای تهویه زیرکفی به این مورد توجه نمایید که چشم‌پوشی از تهویه زیرکفی مشابه بارش برف فراوانی به درون منزل شما و به معنای بروز مشکل‌های گسترده‌تری با هزینه‌های قابل ‌توجهی برای رفع آنها می‌باشد. در مقایسه با کلیه موارد، هزینه‌های مواردی نظیر اجرای تهویه زیرکفی مشابه تعمیر رخنه باریکی در زره شما می‌باشد.

دریچه-تهویه-مطبوع

برای درک لزوم اجرای تهویه مطبوع زیرسقفی به مشکلات متعاقب ناشی از عدم اجرای تهویه زیرسقفی فکر نمایید:

  • رشد و گسترش کپک‌ها
  • بازسازی ساختمانی
  • خرابی موریانه‌ها

و مواردی از این دست …

کپک‌زدایی زیرکفی

یکی از متداول‌ترین مشکلات ناشی از تهویه نامطلوب زیرکفی، لزوم فرایند کپک‌زدایی می‌باشد. دلیل بروز و گسترش کپک‌ها، گسترش فزاینده‌ رطوبت داخلی هوا، به‌دلیل عدم تهویه/ تخلیه کافی هوای داخلی می‌باشد. یکی از دلایل لزوم کپک‌زدایی، عدم تهویه هوای به‌شدت مرطوب داخلی می‌باشد. دلیل دیگر گسترش کپک‌ها به انتشار مواد، بخارها و دودهای نامطلوبی در فضای داخلی نظیر دود سیگار، کپک‌های گیاهی، حیوانات خانگی، نمناکی داخلی و ادرار برمی‌گردد. هنگام انتشار هاگ‌های کپک‌ها در تمامی فضای ساختمان و عدم وجود دریچه تهویه زیرکفی، لحظه ظهور مشکلات عدیده‌ای در منزل شما فرا رسیده است!

کپک زدایی-تهویه-مطبوع-تهویه مطبوعبازسازی خانگی

به‌علاوه گسترش کپک‌های زیرکفی، مشکلات ریرکفی متنوع دیگری نیز وجود دارند که منجر به تنزل کیفی فضای زندگی شما در طول زمان می‌گردند. خرابی‌های مذکور شامل فرونشینی و فروریختگی مصالح سازه‌ای (فرونشینی تخته‌های کفی، دیوارها) می‌باشند. خرابی‌های مذکور مشکلات خطرزا و مهلکی را در موارد بازسازی منازل قدیمی ایجاد می‌کنند. رفع خرابی‌های مذکور منوط به بازسازی بخش‌های فرونشسته منزل و جایگزینی تمامی بخش‌های متأثر از مشکلات مذکور می‌باشد. مورد خنده‌آور دیگر، اجرای دریچه تهویه زیرکفی پس از بروز مشکلات مذکور می‌باشد. بنابراین ایده موثرتر و ساده‌تری برای جلوگیری از مشکلات مذکور استفاده از تهویه زیرکفی می‌باشد (درد کوتاهی برای دست‌یابی به سود طولانی!)

خرابی موریانه‌ها

برای جلوگیری از خرابی منزل شما به‌وسیله موریانه‌ها از تهویه زیرکفی استفاده نمایید. موریانه‌ها منجر به خرابی‌های گسترده سازه‌ای می‌گردند و شما را در شگفتی فرو خواهند برد! دلیل حجم بالای خرابی‌های مذکور، ناشی از آن است که موریانه‌ها به‌غیر از فضای زیرکفی، تیرهای تحتانی چوبی را نیز می‌خورند و منجر به تغییر مکان کف ساختمان می‌گردند. خوردگی تیرهای مهار زیرکفی منجر به جابجایی کف‌ها بر روی یکدیگر، برخورد با میخ‌های اتصالی و طنین صداهای جیرجیر می‌گردد. چنین فضای آسیب‌دیده زیرکفی منجر به خمش کف فضای داخلی و لایه فوقانی سرامیک‌ها و یا حتی جداشدگی پارکت‌ها می‌شود.

تهویه مطبوعنتیجه‌گیری پایانی

به ۳ دلیل فوق، تهویه زیرکفی برای ۹۰ درصد از منازل و ۱۰۰ درصد از ساختمان‌های قدیمی و کلاسیک الزامی می‌باشد. همچنین بررسی لزوم نصب بادزن تهویه زیرکفی نیز الزامی می‌باشد (یک تیر و دو نشان، در هنگام خریداری تجهیزات تهویه زیرکفی)، به مورد مذکور، بررسی لزوم تهویه سقفی را نیز اضافه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید